Wesołe Dinusie – Niepubliczny Żłobek

Wesołe Dinusie – Niepubliczny Żłobek

Cennik

Szanowni Państwo w chwili obecnej czekamy na wydanie przez Ministerstwo Rozporządzenia dotyczącego możliwości ponownego uruchomienia żłobków i przedszkoli w Polsce oraz szczegółowych wytycznych w tej sprawie. Otrzymałam już wytyczne z MRPiPS.
Prezydent Truskolaski na dzisiejszej konferencji poinformował, że nie rekomenduje otwarcia placówek do 24 maja z powodu niewielkiej ilości czasu na przygotowanie żłobków, zakupu przez samorządy płynów i środków ochrony osobistej oraz organizacji pracy placówek państwowych. Nie rekomenduje, nie oznacza że zabrania uruchomienia placówek niepublicznych, które są już od dawna przygotowane.
Dlatego też bardzo proszę o przesłanie na adres e-mail: kontakt@wesoledinusie.pl
informacji dotyczącej Państwa gotowości do oddania dziecka pod opiekę żłobka od dnia 11.05.2020r (poniedziałek) abyśmy mogli rozplanować naszą pracę i pobyt dzieci.
Bardzo proszę o taką informację zwrotną do dnia 1 maja do godziny 14:00.
Dziękuję serdecznie

(Białystok 30.04.2020r)

 

#oplatazazlobek465zl#
Drodzy Rodzice,
Podejmuję trudny temat rozmowy z Państwem, niestety nie mogę osobiście, więc pozostaje mi jedynie droga elektorniczna.
Opublikowano niedawno informację, iż Placówki zostaną zamknięte do Wielkanocy… wydaje się, że wszyscy podświadomie spodziewaliśmy się takiego obrotu sprawy i każdy z nas ma w sobie dużo sprzecznych emocji.
Placówka została zamknięta decyzją organów państwowych (Wojewody Podlaskiego), nie podlegającą dyskusjom ani negocjacjom z mojej strony. Prowadząc legalną działalność gospodarczą muszę się dostosowywać do odgórnych wytycznych, gdyż to one dają Państwa dzieciom poczucie bezpieczeństwa poprzez kontrolę warunków, w jakich one przebywają, w jakich zajęciach uczestniczą, czym się bawią, ile czasu spędzają na świeżym powietrzu oraz ilości i wykształcenia osób, z którymi spędzają większą część dnia.
Z powodu zamknięcia żłobka Rząd uruchomił świadczenie z ZUS w wysokości 80% wynagrodzenia dla Rodziców, którzy w czasie zamknięcia placówki nie mają jak wykonywać swojej pracy i gdzie posłać swoich dzieci. Wiem, że nikt nie jest zadowolony z takiego rozwiązania, ale bezpieczeństwo i życie dzieci jest najważniejsze.
W obecnej sytuacji chciałabym po ludzku i nie w ostatniej chwili poruszyć kwestie opłaty stałej za miesiąc kwiecień (mówi się niestety, iż sytuacja może przeciągnąć się do maja, więc musimy być gotowi i na taką ewentualność).
Aby utrzymać płynność opłat bieżących rachunków od kwietnia na cały okres zamknięcia placówki spowodowanej koronawirusem proponuję opłatę w wysokości: 465zł brutto.
Po odprowadzeniu 19% podatku dochodowego (liniowego) daje to kwotę: 376,65zł netto.
Na chwilę obecną jest to minimum przetrwania, abym mogła opłacić najem lokalu, media(woda, ścieki, administracja, ogrzewanie, śmieci, utrzymanie części wspólnej w blokach), prąd, podatki, składki ZUS oraz wynagrodzenia dla pracowników. W obecnej sytuacji rezygnujemy również z planowanej przerwy wakacyjnej, gdyż wiemy że Rodzicom ciężko będzie zapewnić swoim dzieciom opiekę, jak życie wróci do normalności. Pracodawca będzie wymagał od Państwa 100% dyspozycyjności, więc Was nie zawiedziemy.
Media donoszą o niedługo wprowadzanej przez Rząd TARCZY ANTYKTYZYSOWEJ, to od razu wyjaśniam, że niestety nie dotyczy ona ogromnej ilości przedsiębiorców. Zwolnienie ze składki ZUS (która w Polsce wynosi 1500zł) obejmować będzie jedynie MIKROPRZEDSIĘBIORCÓW, którzy zatrudniają do 9 pracowników. Tak, więc Ja i moi pracownicy się do tej pomocy nie kwalifikujemy ☹ Pracownicy muszą otrzymać 100% wynagrodzenia, w przypadku żłobków nie ma czegoś takiego jak 60% wynagrodzenia postojowego, bo nie jesteśmy kopalnią, w której był wypadek i wszystko z tego powodu jest zatrzymane.
Bardzo bym chciała, aby ten koszmar jak najszybciej się skończył i by dzieci miały do kogo i gdzie wracać. By pensje osób, które oddają Państwa dzieciom serce nie były zagrożone. Dlatego tak ważna jest Państwa rola i wniesiona opłata, która pozwoli nam przetrwać.
W przypadku utraty płynności w bieżących kosztach, będę musiała zamknąć żłobek, ciocie stracą pracę, a tym samym Rodzice stracą prawa do zasiłku z ZUS-u ☹Wiem, że w obecnej sytuacji wiele firm wręcza swoim pracownikom wypowiedzenia umów o pracę, ale nie mogą tego uczynić w przypadku pobierania zasiłku opiekuńczego na dziecko, więc mam nadzieję że będą Państwo „bezpieczni”.
Zapewniam, że nikt z nas nie jest zadowolony z obecnej sytuacji, czujemy się uwięzieni w domach i chcemy jak najszybciej wrócić do Waszych dzieci.
Jeśli się Państwo na to zgadzają, proszę o opłatę w wysokości 465zł.
W razie dodatkowych pytań, pozostaję do dyspozycji.
Bardzo proszę żebyście na siebie uważali i dbali o bezpieczeństwo najbliższych.
                                            Ewa Bałtyk

***************************************************

Szanowni Państwo
Informujemy, iż w związku z odgórna decyzją administracyjną Premiera Polski Mateusza Morawieckiego mająca na celu zapewnienie bezpieczeństwa dla nas wszystkich informuję, iż od 26.03.2020r do 10.04.2020r wszystkie placówki żłobkowe pozostaną zamknięte. Z uwagi na działanie „czynników wyższych „niezależnych od placówki, która w dalszym ciągu gotowa jest świadczyć usługi opiekuńcze względem dzieci – czesne za miesiąc kwiecień oraz maj ulega zmianie i wynosi 465 PLN.

***************************************************

OGŁOSZENIE

Szanowni Rodzice od 1 marca 2020r

czesne za pobyt dziecka w żłobku

wynosi: 705 PLN już po odjęciu

dotacji Maluch+ 2020 🙂

Dotacja Maluch+ 2020 na rok 2020 wynosi 135PLN / miesięcznie dla każdego dziecka jest finansowana ze środków MRPiPS.

WYŻYWIENIE:
Catering tj zupka, II danie, podwieczorek oraz kompocik w cenie: 7,50zł za dzień.
Na indywidualne życzenie Rodzica można zamówić dziecku śniadanie w cenie 2,00zł.

Zgłoszenie nieobecności dziecka w celu uzyskania odpisu za niezjedzony posiłek prosimy dokonywać pisemnie (SMS-em na numer 600 140 533) dzień roboczy wcześniej do godziny 17:00.
Nie ma możliwości samodzielnego przynoszenia posiłków do placówki oraz zabierania posiłków na wynos.

Miesięczna opłata zawiera:

– fachową opiekę nad dzieckiem

– materiały plastyczne: kredki, kolorowanki, bloki, farby, plastelinę, ciastolinę itp.

– zajęcia dodatkowe: rytmika, język angielski, zajęcia z sensoplastyki, przedstawienia teatralne, bajkoterapia, zajęcia plastyczne, techniczne.

– kosmetyki: mydełko do rąk, papier toaletowy.

TERMINY OPŁAT:

Do 5-go każdego miesiąca przelewem na rachunek bankowy.

Numer rachunku bankowego: ING Bank Śląski 03 1050 1823 1000 0090 9754 2535

Zgodnie z obowiązującym prawem nasze Placówki przeszły kontrolę i otrzymały pozytywną opinię Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz Straży Pożarnej w Białymstoku. Stanowi to gwarancję spełnienia wymogów bezpieczeństwa i przygotowania odpowiednich warunków do opieki nad dziećmi (wszystkie zaświadczenia zostały wywieszone na tablicy ogłoszeń).
Jesteśmy niepubliczną placówką opiekuńczą spełniającą wszystkie standardy,
co potwierdza wpis do Rejestru Żłobków i Klubów Dziecięcych,
który prowadzi Prezydent Miasta Białystok.

                                                                                                                         Zapraszamy 🙂